AKYAZI’DA ARTIK DERT DİNLENİYOR .

 

 

 

Akyazı’lılar bir şekilde sorunlarla boğuşmak zorunda kalmakta. Halkın zorlukları çok çeşitlilik içeriyor . Ancak artık Akyazı’ da halkın dertlerini dinleyen Belediye yetkilileri , bu tavırları ile taktir topluyor .

Akyazı’dan , Serdivan’a ünüversite öğrencileri gitmekte. Çok sayıda öğrenci ikinci araçla , ünüversiteye ulaşmakta. Yolcu araçlarındaki doluluk , öğrencilerin en büyük sıkıntısı .

Sakarya Ünüversitesinde kızı veya oğlu olan veliler Akyazı belediyesi sabah ilçeden araç kalksın , öğrenciler kampüse direk ulaşsın , araç akşamları kampüsten alsın direk Akyazı’ya getirsin talebinde . Bu talep için dilekçeler toplanmakta . Veli İsmail Türkyılmaz, Akyazı Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Öztürk ve Belediye meclis üyesi Mustafa Karahasan’a bu sıkıntılarını aktardı . Bizler otobüs desteği istiyoruz, çocuklarımız güvenli gitsin gelsin , derslerine odaklansın arzusundayıs, Belediye olarak araç tahsis edilirse, çocuklarımzın yol parasını ödeyerek , Belediyemize yük olmayacağız dedi.

Akyazı belediye Başkan yardımcısı Mehmet Öztürk ve meclis üyesi Mustafa Karahasan halkın bu isteğine olumlu yaklaştı , Öztürk sabah öğrencilerin durumunu bir göreyim ,tedbiri alacağız , ek otobüs tadarikini bir şekilde yapacağız diyerek dertli vatandaşın sıkıntısına çözüm yolu bulma konuşması , vatandaşı memnun etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir