CHP’LİLER BİLAL SOYKAN’I ÖRNEK GÖSTERDİ .

 

Ferizlide.com haber sitesi haberinde, çıkan haberden öğrenildi . Belediyeye TC ibaresi tartışması Sapanca CHP Meclis üyesinin önergesinde Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan örnek gösterildi. detaylı bilgi alt kısım .

Tartışmayla ilgili CHP Ferizli belediye meclis üyesi Rüştü Yüksek bir açıklama yaptı. Yüksek, TC. Tartışmasıyla ilgili olarak şöyle ifade etti:“Ben önergeyi Eylül ayında ki meclis toplantımızda 6 madde olarak verdim. Bu 6 maddenin beşini gündeme getiren başkan İsmail Gündoğdu önergemde ki birinci madde olan TC. Konusunu gündeme getirmedi. Konuyu Ekim ayı toplantımızda tekrar ilettim ve sözlü olarak ta ifade ettim. Ancak başkan beni geçiştirdi. Fakat  ben işin peşini bırakma niyetinde değilim” diye ifade etti.

Konunun muhataplarından biri olan Ferizli belediye başkanı İsmail Gündoğdu ise tartışılan TC. konusuna şu açıklamayı getirdi: “Öncelikle ilçemiz ile ilgili olarak her türlü sorun hakkında meclis üyelerimizin soru sorma ve bilgi alma hakkı vardır. Söz konusu yazıda bahsi geçen konu ile ilgili CHP meclis üyemizin yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği konuya da 11.09.2019 tarih ve E.1793 sayılı yazımız ile cevap verilerek; “Belediyemiz binasında bulunan Ferizli Belediyesi tabelasında TC ibaresi eklenmesi için gerekli fizibilite çalışmaları başlatılmıştır.” denilmektedir. Dolayısıyla Sayın CHP meclis üyemizin sorusuna yazılı ve olumlu bir cevap verildiği halde, özellikle il başkanı Erdoğan Isır T.C. kısvesi altında siyasi şov yaparak bize vatanseverlik dersi vermeye kalkanları, siyasi yakınlıkları bilinen HDP’nin belediye binalarındaki ve internet sitelerindeki AYYILDIZ’lı bayrağı kaldırmalarına sesini çıkartamıyor. İstiklal Marşı’na bile tahammül edemeyenler ile ittifak yapanların bizlere vatanseverlik dersi verme heves ve iştiyakını sayın kamuoyunun takdirlerine arz ediyoruz” diye belirtti etti.

Tartışma meselesi olan TC. Konusu basına nasıl yansımıştı:  “Cumhuriyet Halk Partisi Erenler, Arifiye ve Karasu belediye binalarına TC ibaresi konulmasını belediye meclislerine taşımış, önerge Ak Parti ve MHP’nin oyları ile reddedilmişti.

Konuyla ilgili CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “Başkanlar neden TC ibaresinden rahatsız oldu” diyerek tepki göstermişti.

Konuyla ilgili CHP Sapanca meclis üyesi Nihat Arda Şahin ve Ferizli Meclis Üyesi Rüştü Yüksek’de belediyelereTC ibaresi konulması için önerge hazırladı.

CHP Sapanca meclis üyesi Nihat Arda Şahin hazırladığı önergede Akyazı ve Hendek Belediyelerini örnek göstererek  “Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin Belediyemiz Kamu İktisadi Teşebbüs adlarına ve tabelalarına eklenmesini Cumhuriyet Halk Partisi grubu adına özeriyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili CHP İl Başkanı Erdoğan Isır’da Sapanca ve Ferizli Belediyelerine CHP’li meclis üyeleri tarafından önerge sunulduğu fakat önergelerin belediye başkanları tarafından gündeme alınmadığını söyledi.

Isır belediye başkanlarına, “Sapanca ve Ferizli Belediye Başkanları Türkiye Cumhuriyeti yazısından neden rahatsızlar? Sapanca ve Ferizli Belediye Başkanları verilen önergeleri neden gündeme dahi alamıyorlar? Sapanca ve Ferizli Belediye Başkanları İlçe Belediye Meclis Üyelerine sormaktan korkuyorlar” sorularını sordu.

Meclis üyelerimizin önergeleri gündeme alınmalı

Konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyleyen Isır, ” İlçe Belediye Başkanlarımız görevlerini derhal yapmalıdırlar. Yurttaşlarımız isteklerini dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyelerimizin önergelerini gündeme almalı ve uygulamalıdırlar. Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı günlerde, Ülkemizin nasıl bir kurtuluş mücadelesi verdiğini ve Türkiye Cumhuriyeti kelimesinin değerini unutan yöneticilere hatırlatmak bizlerin her daim görevi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir