SAMİ KAFADAR SAPANCA’DA OLACAK .

 

 

 

 

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’in anlam verilemeyen teleferik ısrarı Sapanca’lı kadın erkek tüm toplum kesimlerinin tepkisine neden oldu .

Kırkpınar Sapanca sapağında bulunan , halkın kullandığı yeşil alan , Sapanca Belediyesi tarafından çeşitli ayak oyunları ile , Teleferik yapımcı firmasına, teleferik kurum alanı olarak verildi. Bu karar halkın park olarak kullandığı alan olunca, Sapancalı herşey para değil diyerek ayaklandı . Sapancalılar teleferik yapım firmasına teslim edilmesi gerek yeşil alana girdi, hayır teleferik istemiyoruz, bizim alan , bizim çocuklarımızın ve bizlerin dinlendiği yeşil alan olarak kalacak diyerek direnmeye başladı . Gece gündüz alanda nöbet tutan Sapancalı kadınlar ve çocuklar sahayı terk etmeyince, zabıta ve polis harekete geçirildi. Sahada yeşillik bizim diyen Sapanca’lıya salı gününe kadar alanı terk etmeleri söylendi , aksi taktirde polis eşliğinde zorla çıkarılacakları belirtildi.

Sapancalılar alanı terk etmeyeceklerini ilan etti, Salı günü sapanca’da hararetli saatler yaşancak .

Sakarya STk’ları Sapanca halkına destek veriyor , Sapancalının yeşil alanına dokunmayın diyorlar .

Sakarya Mimarlar şubesi Başkanı Sami Kafadar, Pazartesi günü Sapanca belediyesinde olacak , Sakarya Valisi ile görüşülecek , karardan vaz geçilmesi talebi iletilecek .

Sapanca Belediyesi kararından vaz geçmez ise, Sami Kafadar ve STK’lar Sapancalılara sahip çıkmak için , Sapanca’ya hareket edecek , Sapancalının haklı eylemine destek olacak .

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir