AKYAZI MYO’ DAKİ DEĞİŞİM DEVAM ETMELİ .

 

 

 

Akyazı’ya yeni atanan müdürün etkisi olsa gerek , hiç bir şekilde , Akyazı’lılarla buluşmayan MYO artık değişimi yaşıyor , Akyazı’lılarla buluşuyor . Akyazı MYO buluşmasını engelleyenlerinde değişimi gerçekleşirse, Akyazı MYO sıkıntılarını paylaşacağı büyük bir kitle sahibi olabilir . MYO’ dan faaliyet paylaşımı alt kısım .

AKYAZI MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE VE VERGİ BÖLÜMÜ’NCE ORGANİZE EDİLEN SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Seminerin açılış konuşmasını yapan Muhasebe Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Demir, yaptıkları bu ve benzeri programlarda öğrencileri bilgilendirmenin ve geleceğe hazırlamanın yanında, okulun tüm arkadaşlarını bir araya getirmeyi de hedeflediklerini; bu bağlamda yönetim, öğretim kadrosu ve öğrencileri, mezunlar, sektör temsilcileri ve Akyazı kamuoyu ile bir araya getirmeyi de amaçladıklarını ifade etti.
Programın ilk bölümünde, ‘Söz Sırası Mezunlarımızın’ semineri kapsamında bölüm eski mezunlarından (2011 yılı) Engin Şahin “Muhasebe Mesleğine Uzanan Yol: Engeller, İmkanlar, Fırsatlar” başlıklı bir sunum yaptı. Engin, kendi hayatından ve yaşadığı tecrübelerden örnekler sunarak, öğrencilere mali müşavirlik süreci hakkında bilgiler verdi ve önerilerde bulundu.

Seminerin ikinci bölümünde ise ‘Fuat Hoca’ ünvanı ile muhasebe eğitimi ve mali müşavirlik sınavlarına hazırlık konusunda ünlenen, kurduğu uzaktan eğitim platformu ile önemli bir kitleye ulaşan Fuat Sancar söz aldı. Sancar, “Muhasebede Gelecek Vizyonu” başlıklı konuşmasının başında kendi girişimcilik hikayesini anlatarak, kendisinin de bir meslek yüksekokulundan mezun olduğunu ve öğrencilerin kendilerine güvenmeleri gerektiğini söyledi. Daha sonra mesleğin gelecekte nereye doğru gittiği konusunda açıklamalarda bulundu.
Fuat Sancar,
Yüksekokulumuz öğrencilerine önemli bir jestte bulunarak uzaktan eğitim hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanma sözü verdi. Ayrıca Muhasebe Bölümü futbol takımına forma hediye etti. Son olarak okulumuzda devam eden futbol turnuvasında Dış Ticaret 2 ve Muhasebe Bölümleri arasında oynanan yarı final maçını izledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir