MUTLU IŞIKSU , TERCİHİMİZ ADAPAZARI .

 

 

 

Adapazarı Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Mutlu Işıksu, hayata geçen ve süreci devam eden projeleri ayrıntılarıyla paylaştı ve nostaljik tramvay ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Başkan Işıksu, “Nostaljik tramvay raylı sistem çalışmalarının öncüsü olacaktır kanaatindeyim. Hem tramvay hem de SGK Kavşağı projeleri Adapazarı’mızın ulaşımına yönelik projelerdir ve övünç kaynağıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’ye çok teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Adapazarı’mıza yapılacak yatırımlarda elimizden gelen tüm destek ve katkıyı sunuyoruz ve sunmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Yılın İlk Meclisi Yapıldı

Adapazarı Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Meclis toplantısının başında, Adapazarı Belediyesi’nin yeni çalışma dönemi için belirlenen 32 projede 2019 yılı içerisindeki gelinen noktaları ve hedefleri paylaşan Başkan Mutlu Işıksu, çalışma sürecine katkı sağlayan meclis üyelerine teşekkür etti.

 

Yenikent’e Çocuk Hakları Sokağı Geliyor

Stratejik Plan çalışmalarının tamamlandığını ve meclis onayını alarak 2020-2024 çalışma dönemi için yeni vizyon, misyon ve çalışma ilkeleri doğrultusunda çalışmaya başladıklarını duyuran Başkan Mutlu Işıksu, Çocuk Hakları Sokağı’nın Çocuk Dostu Kent ödülü getirdiğini belirterek, Çocuk Hakları Sokağımızla ilgili çok güzel geri dönüşler aldık. İnşallah ikinci bir çalışmayı da Yenikent Bölgemizde hayata geçirmek istiyoruz.diye konuştu.

 

ADİM, Müze, ADA Pazar Güneşler

Adapazarı Belediyesi’nin devam eden projeleri ile ilgili çalışmalardan da bahseden Başkan Işıksu,Halkla birlikte yönetim” ilkesinin altyapısını oluşturduğumuz Adapazarı Belediyesi İletişim Merkezi (ADİM) ile hemşehrilerimiz yüzyüze, telefon, mail, sosyal medya, ya da herhangi bir şekilde bizlere ulaşıp sorun ve taleplerinin anlık takibini yapabiliyorlar. Başvuru modeline göre çözüm süremizi 4 dakikaya kadar düşürdük. ADİM ekibimizin köprü görevi ile belediye – vatandaş iletişimini çok daha fazla kuvvetlendirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adapazarı’nın tarihini, şehir hafızası ve değerlerini öne çıkaran bir müzesi olsun istedik ve Eski Türk Ticaret Bankası’nın olduğu tarihi bina için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Projesi hazır, Türk Ticaret Bankası ile protokol aşamasındayız. İnşallah şehrimize güzel bir müze kazandırmış olacağız. Adapazarı Belediyesi gözetimi ve denetiminde, haftanın her günü kullanılabilecek çok amaçlı sosyal tesis ve Pazar alanlarını içeren yerleşkeler inşa etmek istediğimizi söylemiştik. İlki ADA Pazar Güneşler Yerleşkesi. Cuma günü proje ihalemizi yaptık. Çok yakında da yapım ihalesini gerçekleştireceğiz. Daha sonra Yenikent Bölgesi ve Yenigün – Tepekum tarafında da yeni yerleşke çalışmalarımızı hayata geçirmek istiyoruz.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir