TARİH’E DÜŞÜLEN NOT . .

 

 

 

Akyazı esnaf ve sanatkarlar odası Başkanı Emin Üstün , ilçede yaşanılan kazanıma dair yorumda bulundu .

Akyazı’lılar olarak , İlçe’nin sosyal ,kültürel gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız , Fakülte için , amansız mücadele sonucunda, Akyazı sağlık bilimleri fakültesini kazandı . Akyazı’lı fakülte dört yıllık ve seneye öğrenci kayıtları başlayacak . MYo ise aynı olacak ancak sağlıkla alakalı bölümlerle donatılarak iki yıllık hizmetine ilçemizde devam edecek.

Esnaf oda Başkanı Emin Üstün , MYO binasının üst katı fakülte hizmeti verecek , üç bin kapasitesi olan devasa bina tüm sorunlara çözüm oldu .

Akyazı Fakültesi için yirmi yıla yakın bir mücadele süreci yaşandı . Bu süreçte STK’lar olarak bazen umutsuzlğa kapıldık , ancak ümidimizide hiç kaybetmedik .

Akyazı Fakülte kazandı . Bu kazanımda, esnaf ve tüccar kitleri olarak verdiğimiz büyük mücadele ,önce İlçemiz kalkınması , sonra esnafımızın ufkunun genişlemesi açısındandı . Bu mücadele bitti . Şimdi görev Akyazı’ya gelecek öğrencileri misafir olarak görüp sahip çıkmak . Onların nezih ortamda vakit ve ders ortamını Akyazı’da bulmalarını sağlamak zorundayız . Bu bilgi dağırcığı tüm Akyazı esnafına ve gençlere yayılması lazım , o zaman kazanan Akyazı olacak . Yaşamak insani ilişki dir , bu ilişkiyi geliştirecek olan Akyazı’lılar olacak .

Bizler mücadele ettik , ve toplum olarak kazandık . Şimdiki mücadelemiz, yerli turst sayılacak öğrencilerimizi kazanma mücadelesi olacak . Tüm bu mücadele esnasında, Biz STK’lara omuz veren esnafımıza, Belediye Başkanlarımıza, Milletvekillerimize ve özellikle Mustafa İsen’e AkyazıLılar adına teşekkür ederiz. Akyazı fakülte tarihi yazdı ise , bu tarihin yazılmasına sebep olanlara, Sübü Rektörü Mehmet Sarıbıyık ve Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve tüm ilçe başkanlarınada ayrıca teşekkür ederiz, Akyazı bir olunca başarı geliyor , bir olacağız, sorunlarımızı birlikte çözeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir