AKYAZI ,YAZICI VE GÜNDÜZ’E MÜTEŞEKKÜR .

 

 

 

Akyazı uzun yıllar fakülte mücadelesi verdi ve Akyazı fakültesine kavuştu .

Sağlık bilimleri fakültesi ilerleyen yıllarda, Akyazı’nın kültürlüler ilçesi olduğunu Türkiye’ye duyuracak yolun , Türk Halkının sağlık fakültesi ile Akyazı halkı ile kaynaşmasının yolunun , fakülte kazanımında olduğunun farkındaydı .

uzun yıllar önce fakülte mücadelesinin yılma savunucusu, olan ,Akyazı eski belediye Başkanı Yaşar yazıcı ve İmar müdürü Ünal Gündüz, çekememezlik yapan iş güzar ruhlulara duyurmadan , gizliden , gizliye yürüttükleri fakülte çalışmasını planlarını  o yıllarda yaptılar, Fakülte binasının yapılacağı alanı onlar tespit etti, gizli girişimler sayesinde şuan fakülte binası yapılacak olan 50 dönüm araziyi YYazıcı ve Gündüz yazışmalar sonrası , Akyazı Belediyesine tahsisini sağlayıp, Ünüversiteye devrini gerçekleştirdiler.

Akyazı fakültesi için başka yerler arandı , ancak Rektör Prof. Dr. mehmet sarıbıyık tahsisi yapılan yerden başkasına ışık yakmayında ,devri gerçekleşen Devlet hastanesi yanındaki arsada fakülte kurulma kararı netleşti. Bu arazi TOKİ’ye devredildi , haberleri , TOKi Akyazı fakültesinin binasını yapar güvencesi Akyazı halkını rahatlattı . Bu kazanımın gizli kahramanları olan Yaşar Yazıcı ve Ünal Gündüz’e , Akyazı halkı bu hizmeti kazandırdığı için Müteşekkür dür, unutmayacaktır .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir