SAKARYA TRABZON’LULARDA ÜST DÜZEY BULUŞMA.


Sakarya Trabzonlular Derneği Yüksek

İstişare Kurulu toplantısı yapıldı

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Yüksek İstişare Kurulu toplantısı Reisoğlu Tesislerinde yapıldı.

Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin tamamına yakınının katıldığı toplantıda dernek yönetim kurulu üyeleri ile geçmiş dönem başkanlarından Mehmet Emin Kaba, Halil Müftüoğlu, Ali Kaba, Ahmet Tufan Demircioğlu, Kamil Özkan, Cevdet Balçık ve Yılmaz Öztürk de hazır bulundu.

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi ebediyete intikal etmiş olan geçmiş dönem başkanlarından Abdurrahman Çakar ve Bayram Halil ile diğer dernek üyelerini rahmet ve şükranla anarak başladığı konuşmasında yönetim kurulu adına yaptığı davete teşrif eden Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri ve geçmiş dönem başkanlarına da teşekkür etti.

Dernek olarak yaptıkları etkinlik ve çalışmaları sunum eşliğinde anlatan başkan Çelebi, göreve geldikleri Ocak 2020 sonu itibari ile görev dağılımı ve çalışma guruplarını oluşturarak faaliyetlerine başladıklarını dile getirdi.

Farkındalık oluşturan çalışmalar

Çelebi, yıllık faaliyet programlarının Covit 19 pandemisi nedeni ile birebir uygulanamamasına rağmen yönetim kurulunun esnek ama bir o kadar da dinamik bir çalışma süreci gerçekleştirdiğini de ifade ederek; “Covit 19 pandemisi için farkındalık çalışmalarımız da oldu. Sağlık çalışanlarımıza dezenfektan dağıtımı, yine sağlık çalışanları ve hastalara yönelik hazır içme suyu ihtiyacının karşılanması, logomuzu taşıyan maske dağıtımı, Covid 19 farkındalığı oluşturmak adına televizyon programları ve e ortamda yayınlanan spot sunular gibi çalışmalar yaptık. Ayrıca Covit 19 pandemisinde ciddi anlamda ekonomik olarak etkilenen günlük çalışanlara destek vermek için gayret gösterdik. Her yıl ramazan ayı içerisinde yaptığımız yardımları öne alarak ve sayılarını da 5-6 kat artırarak dağıtılmasını sağladık. Pandemi sürecinde ortaya çıkabilecek psikolojik rahatsızlıklar veya ihtiyaçlar için telefonla ulaşabildiğimiz hemşerilerimizin hallerini ve hatırını sorarak bu alanda da önemli bir farkındalık oluşturan çalışmalar yaptık.” şeklinde konuştu.

Yüzde 95 katılım

Pandemiye rağmen kurallara uyarak yönetim kurulunun aylık toplantılarını aksatmadan yüzde 95’i aşan bir katılımla düzenli olarak yaptığını da belirten Çelebi, bu konuda göstermiş oldukları fedakarlık için yönetim kurulu üyelerine de teşekkür ederek şöyle devam etti: “Yönetim kurulumuz bu görev süresince yıllık faaliyet programını da göz önünde bulundurarak insan kalabalığı oluşturmayan birçok çalışmaya imza attı. Ara kararlarla derneğimizin fiziki mekanları ile ilgili projeler geliştirildi ve gerçekleştirildi. Mevcut binanın iç kısmı zemin kattan en üst kata kadar ele alındı. Mevcut yıpranmış mekanlar restore edilerek güncelleştirildi. İç mekanlardaki harcamaların yüzde 70-80’i yönetim kurulu üyelerimizin katkıları ile karşılandı. Fiziki mekanlarla ilgili ikinci etap proje çatı katı inşaatı da devam etmekte olup en kısa sürede tamamlamaya çalışıyoruz. Burada da yüklü bir harcama yapıldı. Yönetim kurulunun yanında geçmiş dönem başkanlarımızdan Ahmet Tufan Demircioğlu’nun haricinde Op. Dr. İsmet Kartal, İrfan Püsküllü, Talip Kuriş, Tayyip Kaba, Hüseyin Haldızoğlu, Zeki Çelebi, Ecevit Keleş, Lütfü Bayrak, İsmail Küçük, Mustafa Say, Bünyamin Müftüoğlu ve birçok saygıdeğer hemşehrimiz bu süreçteki çalışmalarımıza ciddi oranda maddi katkı sağlamışlardır. Hepsine ayrı ayrı bir kez daha teşekkür ediyorum. Ayrıca yönetim kurulumuzun ve üyelerimizin maddi desteklerinin yanında manevi destekleri, cesaretlendirici ve motive edici tutumlarının da bizim için önemli olduğunu ifade etmek isterim.”.

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Op. Dr. İsmet Kartal ise, toplantının yoğun bir katılımla gerçekleşmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bilgilendirme ve sunum için başkan Çelebi’ye teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir