SUSARAK NE ELDE ETMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ ! . .

Toplumsal kazanım,toplumun ,toplu yaşadığı merkezlere,toplum yöneteni tarafından yapılan yatırımlarla gerçekleşir.
Toplumu oluşturan biz fertlerin,toplumun ,gelişimine,refahına,kullanımına sunulan hizmetler(örenk)asfalt,baraj,kanalizasyon,su şebekesi gibi,hizmetleri yapmak gücümüzü aşar.
Devlet bu hizmetlerin topluma kazandırilması için,müdürlükler,belediyelere bütçe tahsis eder,hizmetler bu vasıta ile biz fertlere biz fertlerin kullanımına sunulur.
Biz fertlere sunulan bu büyük hizmetler için fertler ceplerinden direk ödeme yapmaz.
Ancak bu hizmeti elde eden toplumun ileri geleni olan,belediye Başkanları,oda Başkankarı,muhtarlar olmak üzere,hizmeti getirene bir teşekkür etmelidir.Bu teşekkür direk ziyaret veya basın ilan aracilığı ile yapılır.
Toplum yöneticileri susarak ne elde etmek ister,teşekkür etmeyerek,hizmeti eden pasif protestomu edilmiş olur.
Sakarya Büyük Şehir Belediye Baskanı Ekrem Yüce,Türkiye,de parmakla gösterilecek,teknolojiye sahip,tamamen organik gıda üretecek,Ülke ekonomisi yaninda Sakarya ve Akyazı ekonomisine büyük katkı sağkayacak mukemmeliyet merkezi olan serayı ,Akyazı,ya yaptı.
Bu yatırım belkide gıda terörüne fren olacak yatırimda olabilir.
Ancak. .
Yine ancak : :
100,000 000 tl maliyetli devasa yatırımı,Akyazı,ya kazandırdı diye,Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan,dan ,Ekrem Yüceye,İlce Baskanı ve Belediye meclis üyelerince teşekkür ziyareti yok,teşekkür ilanıda yok.
Aynı durum Akyazı oda Baskanları içinde geçerli,oda başkanlarıda toplu olarak,Akyazı halkı adına Ekrem Yüceye teşekkür ziyaretinda bulunmadı veya teşekkür ilanı yaptırmadı.
Ben olsam,Akyazımıza böyle bir hizmeti kazan dıran kim olursa olsun,tüm sayfaları dolduracak teşekkür ilanı veririm,yatırım yapan kurum Başkanını onure ederim. . .
Halbuki Akyazı belediyesi Başkanı Bilal Soykan spor bakanlığı,toto geliri ile ilçeye kazandırdıği spor kompleksi için ,haklı olarak böbürlene böbürkne,gelen konukları yapımı devam eden kompleksi gezdirmekte,doğal olarak toplumdan taktir almak istemekte.
Soruyorum Bilal Soykan,a ,Akyazı,ya yapılan mükemmel serayı tanıtmak ve teşekkür etmek için neden oda başkanlarını,muhtarlari alıp o güzelim serayı gezdirmez? Ben ve Ekrem Başkan sayesinde Akyazı,ya bu hizmeti kazandırdık demez.
Akyazı’ya daha çok yatırım desteği alabilmek için neden esnaf oda Başkankarı bir teşekkür etmez? ?
Akyazı,yı yönetenler sizede soruyorum,susarak nereye varacaksınız,Akyazı,yi nasıl büyütmeyi planlı yorsunuz? ? ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir