SAKARYA’LI TRABZON’LULAR KIRCAALİ DE OLACAK.

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel yayla şenliği bu yılda Serdivan Esentepe Kırcaali Yaylasında yapılacak.

Dernek tarafından organize edilen geleneksel yayla şenliği 18 Eylül 2022 pazar günü Saat: 10.00’da başlayacak, akşam 19.00’a kadar devam edecek. Şenlik Ahmet Atmaca’nın kemençe resitali ile başlayacak, protokol konuşmalarından sonra Tahsin Taşkın’ın gösterileri ile hız kazanacak. Murat Şov’un sunumuyla geleneksel şenlikte sırası ile sanatçı Ali Akkurt, Onay Şahin, Meryem Akyüz ve Oflu Kadir sahne alacak.

Şenlikte; Gökhan Kaya, Emre Alay, Tahsin Terzi, Erol Ergün Kaya, Mustafa Mirboğa, Hakan İbrahimoğlu ve Onur Özkan’da sahne alarak sanatçılara eşlik edecek ve şenliğe renk katacak. Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi, ‘Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yayla şenliğimiz bu yıl da Serdivan Kırcaali Yaylası’nda 18 Eylül Pazar günü yapılacaktır. Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği bu etkinlikte amaç Trabzon kültürünü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir